De derde meting is geweest!

Nou, zo aan het begin van het nieuwe jaar is het toch gelukt om de koi te meten en te fotograferen zonder dat dit al teveel extra stress heeft opgeleverd. De ruimte was niet al te koud, en er zijn per koi maar twee foto's gemaakt om afkoeling van het water zoveel mogelijk te beperken. Na het slechte bericht van medio december (zie hier) was de verwachting niet al te hoog gespannen. Over het algemeen terecht, de afgelopen periode is de groei toch achtergebleven, maar ook in dit experiment is zichtbaar dat dit niet voor alle koi geldt. Al eerder is opgemerkt dat groei niet lineair is, af en toe lassen de koi zelf een kleine pauze in. In dit geval wijd ik dat toch aan de stress-periode van de trichodina en de bijbehorende behandeling wat de algemene ontwikeling en omstandigheden zeker niet ten goede is gekomen.

Al met al mag gezegd worden dat de algehele groei van de koi zeker niet tegenvalt. In de statistieken is een extra kolom opgenomen wat de gemiddelde groei van de gehele periode aangeeft, en deze cijfers tonen onomstotelijk aan dat groei-potentieel in de koi moet zitten. Dat is het mooie van een dergelijk experiment als dit, door koi in te zetten uit dezelfde kweek in dezelfde omstandigheden komen dit soort details mooi naar boven. Aan het einde van het experiment gaan we proberen dit te herleiden tot kenmerken die hiertoe leiden te beschrijven. In de huidige meting zijn daar al wat indicaties voor te vinden. De body is op dit moment nog niet zo heel belangrijk, maar met name de algehele skeletbouw zijn een indicatie voor groei-potentieel.

En dan de financiele adminstratie van dit experiment: een drama Winking. De kWatt-meter staat inmiddels al dreigend aan te geven dat de 1000kWatt-grens in beeld gaat komen. Gemiddeld gaat er met deze koude een 60 a 70 kWatt per week doorheen en de meter staat inmiddels op 765... Dat betekent dat er binnenkort wel weer een besluit moet komen hoe en in welke vorm het experiment wordt doorgezet. Op dit moment denk ik erover om de koi een periode van 3 weken terug te zetten op 15 graden vanaf einde januari om de koude in februari te ontlopen. Dan zijn ook de dagen weer wat langer en minder koud en is er nog voldoende "budget" over voor een eindsprint! Tevens is het dan interessant om eens te kijken wat de sumi-ontwikkeling gaat doen, in kouder water gaat dit immers wat beter wordt over het algemeen gesteld. Dat zou wel weer een leuke wending zijn om dit eens nader te onderzoeken en ook daadwerkelijk andere verschillen tussen de koi te kunnen observeren.

Om te zien of dit ook voor de lezers van de site interessant is, zou ik u willen vragen om (anoniem) via onderstaande poll aan te geven of dit ook voor u interessant is:



Alvast bedankt voor uw feedback de komende periode en het benutten van de mogelijkheid mee te sturen in de uitvoering van dit Shiro Utsuri-experiment!!