Filmpjes van de Azukari-koi!

Nadat de Azukari-koi zijn overgebracht naar het winter-verblijf is het met de groei natuurlijk gedaan. De koi is een winter gegund om te herstellen van de groei van afgelopen seizoen en om de accu weer op te laden voor een nieuw groei-seizoen. Het was natuurlijk mooi geweest als de koi op een aangename voorjaarstemperatuur hadden kunnen overwinteren maar dat behoorde helaas niet tot de mogelijkheden. Ook de Azukari-koi hebben kennis gemaakt met de gemene Hollandse winter die we, als het goed is, voorgoed achter ons hebben liggen. Vandaag was er even de kans om de koi, na de mooie dagen van de afgelopen twee weken resulterend in veilige watertemeraturen, weer eens van dichtbij te kunnen bekijken. Met de erg koude watertemperaturen zijn de koi volledig met rust gelaten, er was dan ook een gezonde spanning om de koi weer terug te zien en om te kunnen bepalen wat de periode met de ontwikkeling had gedaan.

Om met de deur in huis te vallen: de sumi-ontwikkeling is door het beinvloeden van de waterwaardes binnen de perken gebleven. Zachter water dan we in Nederland normaal gesproken gewend zijn. Het effect daarvan is direct terug te zien op de koi. Het beni is enorm verbetert, het spat er bijna vanaf en ziet er flexibel uit! Dat klinkt misschien wat overdreven, maar de verbetering is echt heel goed zichtbaar. Het shiroji heeft in ieder geval mijn verwachtingen overtroffen. In bijgevoegde filmpjes is te zien wat ik bedoel.... de filmpjes zijn gemaakt met een standaard telefoon zonder additionele belichting, het moge duidelijk zijn dat witter-dan-wit echt bestaat Happy. Zonder enige koi tekort te willen doen moest het bovenhalen van de Tancho Sanke (DAI16) wel even met aandacht gebeuren want wat is deze vis mooi! Het sumi is zeer dik, de vis heeft prachtig teri en ja, witter dan wit inderdaad. Daarnaast heeft de kenmerkende rode spot op geen enkele wijze ingeboet aan kwaliteit. Deze koi is een regelrechte prijswinnaar op iedere show en een aanwinst in iedere vijver! Misschien niet de snelste groeier die we kennen, maar hardlopers zijn doodlopers en een prachtige huidkwaliteit is enorm eenvoudig op te blazen. Bijvoorbeeld door een koi geen seizoenen te gunnen.

Over het algemeen kan gesteld worden dat de koi de koudeperiode echt heel goed zijn doorgekomen. Geen huidvertroebelingen, openstaande schubjes of wat dan ook en in opperste conditie! In een paar gevallen mogelijk wel een iets mindere body maar ook deze koi hebben de afgelopen maanden voer moeten ontberen maar daar wordt alweer aan gewerkt Winking. Het is nu even afwachten wanneer de weersomstandigheden het toelaten om de koi terug in de Azukari te plaatsen, dus tot die tijd moeten we het doen met onderstaande filmpjes:

Azuki Dainichi ShowaAzukari Dainichi ShowaAzukari Tancho Sakai and DainichiAzukari Shiro Utsuri Marudo

Op dit moment lijkt het erop dat de Azukari van komend seizoen erg interessant gaat worden. Natuurlijk zien we een aantal van de deelnemers van afgelopen seizoen weer terug in de Azukari om nog beter de langere termijn te kunnen volgen. Er bestaat een mogelijkheid dat we ook nog enkele verkochte vissen wat langer kunnen volgen maar dat is nog niet zeker. Peter Jacobs van Koitopia heeft nog niet al zijn koi binnen, maar de kans is erg groot dat er nog een door Toshio Sakai geselecteerde partij tategoi naar Udenhout gaat komen! Een aantal van die koi zal ongetwijfeld haar weg vinden naar de Azukari. En ik weet dit zeker, er zijn er namelijk al een aantal aangekomen Winking.

Kortom: er begint weer iets te gebeuren!!